Situata e rënduar, çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Publikuar në: 30 NËNTOR

Prej mëngjesit të sotëm Shqipëria është përfshirë nga një valë reshjesh atmosferike, që kanë shkaktuar përmbytje dhe gjendje të rënduar në shumë prej qyteteve të vendit. Moti i keq ka vështirësuar qarkullimin në disa akse kryesore, ndërsa shumë banesa janë përmbytur, apo rrezikojnë të përmbyten në orët në vijim. Situata duket alarmante, pasi parashikimet janë […]

Informacion i rëndësishëm nga Policia: Këto akse rrugore janë të pakalueshme

Publikuar në: 30 NËNTOR

Policia e Shtetit ka dhënë informacion për situatën aktuale të akseve rrugore në vend. Disa akse të rëndësishme janë të pakalueshme si pasojë e përmbytjeve. Situata deri ne keto momente: Si pasoje e intensitetit te larte rreshjeve te shiut, aksi rrugor Kardhiq -Gjirokaster kalohet me veshtiresi pasi ka dale uji ne rruge tek pika e Viroit. Aksi Fushe […]

Shkon 1.5 metër niveli i ujit, Forcat e Armatosura evakuojnë qytetarët e bllokuar në Kamëz

Publikuar në: 30 NËNTOR

Moti i përkeqësuar ka rënduar situatën në disa vende. Gjendja paraqitet e vështirë në Valias, ku 13 persona kanë mbetur të bllokuar në mes të ujit. Niveli i ujit ka arritur në 1.5 metra. Megjithatë Forcat e Armatosura kanë mundur të evakuojnë të bllokuarit dhe punonjësit e zjarrfikëses. Mes të bllokuarve në 10 banesa ishin dhe […]

10 banesa të pëmbytura, rrugë të bllokuara dhe mungesë energjie, ja situata aktuale në Shqipëri

Publikuar në: 30 NËNTOR

Mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me reshje mesatare dhe të larta shiu, të cilat priten të intensifikohen më 30 nëntor – 2 dhjetor në gjithë territorin e vendit. Në Kryeministri është zhvilluar mbledhja e Komitetit të Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, në nivel të Sekretarëve të Përgjithshëm, ku është diskutuar për punën e […]

Vritet me tre plumba studenti shqiptar në SHBA

Publikuar në: 30 NËNTOR

Një student shqiptar është ekzekutuar me tre plumba në Filadelfia të SHBA-ve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të Universitetit Drexel ku 21-vjeçari shqiptar ishte duke debatuar ashpër me të dashurën e tij. Në këtë moment studenti shqiptar Merlos Mukaj është qëlluar për vdekje me tre plumba në gjoks nga një kalimtar i rastit […]

Shpërthen automati në Shkodër, plagosen 3 punonjës të OSHEE

Publikuar në: 30 NËNTOR

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në këto momente në qytetin e Shkodrës, ku 3 punonjës të OSHEE kanë mbetur të plagosur. Mësohet se të tre punonjësit kishin shkuar në nënstacionin elektrik të Shkodrës për të riparuar një automat. Në këtë moment ky i fundit ka shpërthyer, duke lënë të plagosur të tre elektriçistët. Dy […]

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, devijohet qarkullimi i mjeteve

Publikuar në: 30 NËNTOR

Ne autostradën Tiranë Durrës është bllokuar qarkullimi i mjeteve, pasi niveli i ujit në karrexhatë ka arritur mbi 0,75 metra Policia Rrugore ka marrë masa duke  devijuar qarkullimin e mjeteve në rrugën dytësore përballë me karburantin. Policia Rrugore ka dërguar përforcime me patrulla shtesë . Gjithashtu Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të mjeteve dhe […]

Leonita gatoi pite për Granitin, Arbnora gatuan petulla për Taulantin..

Publikuar në: 30 NËNTOR

Vëllezërit e famshëm Xhaka, janë ndër futbollistët më të pëlqyer për shqiptarët. Ata kanë arritur t’i bëjnë të gjithë krenarë me sukseset e tyre. Graniti aktualisht luan për e ekipin e Arsenalit ,ndërsa vëllai i tij, Taulanti, për ekipin e Baselit, në Zvicër. Dy vëllezërit e famshëm jo pak herë janë bërë temë edhe në […]

Moti i keq shënohet viktima e parë, vdes elektriçisti në krye të detyrës (EMRI)

Publikuar në: 30 NËNTOR

Është shënuar viktima e parë nga moti i keq. Ka humbur jetën një elektriçist në Fier, teksa po punonte në kabinën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kurjan. Viktima është Sabri Vrimaga i cili, mësohet se ka rënë në kontakt me rrymën në kabinën elekrike. Elektriçisti është dërguar në spital pa shenja jete. Njoftimi i […]