Arrestohen 2 punonjës policie

Publikuar në: 14 DHJETOR

Dy punonjës të Policisë Kufitare në Gjirokastër dhe një tjetër person kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit, shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Ata janë Timo Ciko, 50 vjeç, shef i ruajtjes së kufirit të gjelbër, në Drejtorinë e Policisë Kufitare Gjirokastër; Bledar Duçka, 43 vjeç, trup […]

Shpërblimi për pensionistët, me 15 dhjetor nis shpërndarja

Publikuar në: 14 DHJETOR

Duke nisur nga dita e premte, në datën që pensionistët tërheqin pensionin do të përfitojnë edhe shpërblimin prej 3 mijë lekë. Përfituesit janë 650 mijë pensionistë dhe fondi i alokuar nga qeveria është në masën 2 mld lekë. Shpërndarja e shërblimeve të pensionistëve për festat e fundvitit do të nisë nga data 15 dhjetor. Shuma […]

Veliaj në Ankara, merr çmimin Tirana qyteti më inovator në 2017

Publikuar në: 14 DHJETOR

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë dy ditore në Turqi, me ftesë të kryebashkiakut të Ankarasë, Mustafa Tuna, për të marrë pjesë në Samitin Botëror të Qyteteve Inteligjente, ku të pranishëm ishin Kryeministri turk, Binali Yıldırım, ministra, si dhe kryetarë të Bashkive më të mëdha nga e gjithë bota. Në këtë Samit, Tirana […]

Butrint Imeri ‘i dashuruar’, kujt i thotë Xhanëm?

Publikuar në: 14 DHJETOR

Këngëtari i njohur, Butrint Imeri ka publikuar projektin e ri ‘Xhanëm’, ku ka ardhur përsëri solo. Është një këngë ritmike, por dedikuar dashurisë ndaj një vajze me të cilën nuk është më. Teksti është punuar nga vetë Butrinti, por nuk dihet nëse është dedikimin ndaj një personi të vecantë në jetën e tij. Që nga […]

Aksident tragjik këtë mëngjes, 23-vjeçari aksidenton për vdekje një grua

Publikuar në: 14 DHJETOR

Një aksident me pasojë vdekjen e një 65-vjeçare ka ndodhur në në aksin rrugor Cërrik-Gramsh në fshatin Shtëpanjë këtë mëngjes. Policia bëri me dije se një 23-vjeçar me iniciale A.Xh., banues në fshatin  Shtëpanjë  duke drejtuar mjetin tip “Fiat” me targa AA 461 EN  ka aksidentuar  për vdekje  këmbësoren  65-vjeçaren me iniciale F.Xh., banuese në […]

Luana Vjollca i shpall “luftë” Ermal Mamaqit!

Publikuar në: 14 DHJETOR

Që me nisjen e emisonit të ri të Luanës, ata kanë qenë “kokë më kokë” me emisionet e tyre të cilët transmetohet të dy të shtunën. Festat e fundvitit janë afër e duket se të gjithë programet televizive po përgatiten për puntatat speciale për fundin e vitit. Komediani i njohur Ermal Mamaqi ka publikuar një […]

Bima që parandalon rënien e flokëve, rritet edhe në Shqipëri

Publikuar në: 14 DHJETOR

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë periudhë është një problematikë që ata që e kanë provuar, e kuptojnë rëndësinë e saj. Por, e dini që bima me vetitë më të fuqishme për të parandaluar rënien e flokëve dhe për të stimulua rritjen […]

Deklaratë e papritur, Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

Publikuar në: 13 DHJETOR

Kryetari i Grupit Parlamentarë të LSI-së Petrit Vasili, i ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, ka deklaruar se në Shqipëri po konsumohet një grusht shteti. I pyetur nga drejtuesit e emisionit në Kolaudim, se kush ishte libri i fundit që zoti Vasili kishte lexuar? Ai u shpreh se libri i tij i fundit ishte “Teoria e […]

Meshkujt Shpesh “Gjejnë Belanë”.

Publikuar në: 13 DHJETOR

Gratë e forta kanë kaluar gjithçka në jetën e tyre. Ato e dinë se si të tolerojnë dhimbjen, kanë kapërcyer beteja në të kaluarën e tyre dhe kanë mbetur të pavarura, edhe në një kohë kur ishin gati të humbnin gjithçka. Pavarësisht sa vështirësi, apo padrejtësi kanë hasur, ato kurrë nuk do të varen nga […]

Anxhela Peristeri shokon!!

Publikuar në: 13 DHJETOR

Anxhela Peristeri është padyshim një nga personazhet më të përfolur të momentit. Këngëtarja ka qwënë e ftuar në emisionin “Prive” dhe nuk ka shpëtuar dot pa iu përgjigjur edhe pyetjeve ngacmuese. E pyetur se sa kohë mund të qëndronte pa kryer marrëdhënie seksuale, këngëtarja ka habitur me përgjigjen e saj. Uh shumë kohë. Sa të […]