Blog

Vaj kokosi: Vaji që bën mrekulli

Shëndeti

Vaji i arrës së kokosit ka vlera të shumta për shëndetin e njeriut si në profilaksi, ashtu edhe në kurimin e mjaft sëmundjeve, veçanërisht për lëkurën. Tashmë nga mjekësia moderne ajo konsiderohet si “vaji që bën mrekullitë”. Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm, duke mbrojtur organizmin nga radikalet e lira, të […]

Shqipërisë i largohen 618 infermierë

Lajme

Numri i infermierëve që kërkojnë të largohen nga Shqipëria për të punuar në vendet e Bashkimit Europian, po rritet nga viti në vit.  618 janë larguar vetëm përgjatë 2017 duke shënuar kështu një rekord të ri i cili është trefish më i lartë se i një viti më parë. Sabri Skënderi, president i Urdhrit të […]

Mazhoranca përgatitet për “luftë”, valë shkarkimesh pas festave, militantëve të LSI u kërkohet dorëheqja

Lajme

PS po nis përgatitjet për një valë të fortë shkarkimesh në administratë. Kryeministri Edi Rama prej disa muajsh ka dhënë urdhra të njëpasnjëshëm ndaj ministrave dhe deputetëve, ndërkohë që plani i spastrimeve të militantëve të LSI nga administrata do të vihet në zbatim pas festave. Sipas burimeve, ditët e fundit ka pasur një sërë takimesh në […]

Aksidentohet patrulla e policisë

Lajme

Një patrullë policie është aksidentuar paraditen e së martës, ndërsa është plagosur një efektiv. Ngjarja ndodhi pranë stacionit të trenit, në kryeqytet. Në momentin e aksidentit, punonjësi i policisë, i cili po lëvizte me motor është përplasur me një automjet. Për shkak të plagëve të marra, efektivi ndodhet në gjendje të rëndë ne spital. Nga aksidenti […]

A je dakord me vendimin e Metës për shtetësinë e Janullatos? Kjo është përgjigja e Kryemadhit

Lajme

Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat teksa uroi të gjithë besimtarët për Krishtlindje ka folur edhe lidhur me vendimin e Metës për shtetësinë shqiptare të Janullatos.  “Sigurisht që jam dakord, madje është një vendim i vonuar. Kam përshtypjen që janullatos e do më shumë Shqipërinë seç e kanë dashur shqiptarët dhe disa politikanë”, është […]

Ledri Vula refuzon bashkëpunimin me Iggy Azalean!

Showbiz

E pabesueshme Ledri Vula refuzon bashkëpunimin me Iggy Azalean. Një lajm të tillë e ka bërë të ditur  menaxheri i Ledrit. Ai është shprehur se Ledri edhe pse e ka pasur rastin të deportojë në tregun botërorë të muzikës, ka refuzuar. I ftuar në “Thumb”, Faton Shoshi ka treguar se Ledri ka refuzuar të bashkëpunojë […]

Presidenti Meta i jep shtetësinë shqiptare kryepeshkopit Anastas Janullatos

Lajme

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë shtetësinë shqiptare kryepeshkopit të Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatos. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i president Tedi Blushi. Kryepeshkopi i Kishës Ortodoksem Anstas Janullatos, ka 25 vite në këtë pozicion dhe gjithmonë ka kërkuar që të marrë shtetësinë Shqiptare. Më herët shtetësia i është refuzuar nga presidenti Rexhep Meidani, Alfred […]