Horoskopi

1 Janar 2018

Dashi (20 Mars ora 22:18 – 20 Prill ora 10:28), gjithashtu Dashi ASc (ashendente) dhe Hëna në Dash

Nuk do te thote qe kerkesat tuaja jane urdhra dhe duhet patjeter te zbatohen. Nese nuk e qartesoni kete gje me veten, do te keni probleme.

 

Demi (20 Prill ora 10:27 – 21 Maj ora 9:39), gjithashtu Demi ASc (ashendente) dhe Hëna në Dem

Keni qartesuar me ne fund nje situate qe I perket me shume ndjenjave tuaja sesa punes. Te gjithe duhet te jene koshiente per cka keni vendosur.

 

Binjakët (21 Maj ora 9:40 – 21 Qershor ora 17:33), gjithashtu Binjakët ASc (ashendente) dhe Hëna në Binjakët

Mbase I keni mbivleresuar koleget me te cilet punoni, sepse sot do te vereni qe keni lene shume gjera te paqarta ne nje projekt pune.

 

Gaforrja (21 Qershor ora 17:34 – 22 Korrik ora 14:26), gjithashtu Gaforrja ASc (ashendente) dhe Hëna në Gaforre

Nuk mund te ndryshoni ne cdo moment programet tuaja per shkak te te tjereve. Nese nuk qendroni me cfare keni programuar do te kete mbivendosje takimesh.

 

Luani (22 Korrik ora 14:27 – 22 Gusht ora 21:33), gjithashtu Luani ASc (ashendente) dhe Hëna në Luan

Keni shkuar shume larg me fantazine sot dhe do tju duhet te ktheheni me kembe ne toke. Nje ceshtje e vogel familjare do tju permende.

 

Virgjëresha (22 Gusht ora 21:34 – 23 Shtator ora 8:55), gjithashtu Virgjëresha ASc (ashendente) dhe Hëna në Virgjëreshë

Nese nuk jeni te sigurt per hapat qe keni hedhur mbase duhet te rimendoni nje plan tjeter per te qene me konkrete aty ku duhet.

 

Peshorja (23 Shtator ora 8:56 – 23 Tetor ora 17:13), gjithashtu Peshorja ASc (ashendente) dhe Hëna në Peshore

Po mundoheni te hapni sa me shume horizontet tuaja por do te hasni ne kundershti dhe persona qe juve duan tju shohin sa me te mbyllur.

 

Akrepi (23 Tetor ora 17:14 – 22 Nëntor ora 02:24), gjithashtu Akrepi ASc (ashendente) dhe Hëna në Akrep

Nese nuk e keni gjetur akoma rrugen e duhur dhe ndiheni te parealizuar atehere duhet te provoni perseri. Nuk ka rendesi se kur e filloni eksplorimin.

 

Shigjetari (22 Nëntor ora 02:25 – 21 Dhjetor ora 14:21), gjithashtu Shigjetari ASc (ashendente) dhe Hëna në Shigjetar

Edhe pse persona te caktuar nuk jane ne kontakt direkt me ju mund te influencojne tek te tjeret per te krijuar probleme artificiale.

 

Bricjapi (21 Dhjetor ora 14:23 – 20 Janar ora 8:59), gjithashtu Bricjapi ASc (ashendente) dhe Hëna në Bricjap

Mund ta perhapni perkujdesjen dhe dashurine tuaj tek te gjithe sot, si njerezit e dashur edhe koleget qe ju rrethojne. Do te ndiheni te plotesuar.

 

Ujori (20 Janar ora 9:00 – 18 Shkurt ora 23:12), gjithashtu Ujori ASc (ashendente) dhe Hëna në Ujor

Sic ju ndodh rendom, keni humbur objektivat paresore dhe jeni marre me gjera te vogla qe kane kondicionuar diten tuaj.

 

Peshqit (18 Shkurt ora 23:13 – 20 Mars ora 22:17), gjithashtu Peshqit ASc (ashendente) dhe Hëna në Peshqit

E keni marre te mireqene te gjithe perkujdesjen dhe dashurine qe te tjeret kane shprehur karshi jush sa tani jeni bere dhe prepotente.