Sfida e “rëndë” për trurin, sa numra dalloni në foto? Përgjigja është larg shikimit tuaj

Publikuar në: 28 NËNTOR

Ne e dimë që i doni iluzionet optike dhe sfidat e mprehjes vizuale, prandaj sot ju sjellim një të re, e cila po çmend trurin në rrjetet sociale. Vizatimi u bë dhe u publikua nga një përdorues i Facebook, dhe në një kohë të shkurtër ai u bë tejet viral. Ne mund të shohim disa […]

Policët shtyjnë makinat

Publikuar në: 27 NËNTOR

Efektivë të Policisë Rrugore, janë fotografuar pasditen e sotme, duke shtyrë automjete të përfshira në një aksident. CityNews ka siguruar fotografi të punonjësve të policisë rrugore, të cilët, me qëllim lirimin e rrugës për qarkullimin e automjeteve të tjera, janë detyruar të largojnë, duke e shtyrë me duar,  automjetin e dëmtuar nga vendgjarja./CityNews Lexime: 41

Një burg me 5 yje! Kjo është Arabia Saudite

Publikuar në: 25 NËNTOR

Brenda burgut të argjendtë të Arabisë Saudite Dhjetëra figura të shquara saudite po mbahen në burg nën akuzën e korrupsionit. Kur kujtojmë fjalën burg, menjëherë na shkon në mendje jo vend i izoluar dhe me kushte jo fort të mira, por ndodh kështu në Arabinë Saudite. Zyrtarët mbahen në burgosur në hotelin luksoz të Ritz-Carlton […]

Mos thoni se kam, një damar debili, këto që kam shkruar, i tha Tit Vasili!

Publikuar në: 20 NËNTOR

(Nga komentet për arratisjen e katër komandove të ushtrisë) Plot politikanë, intervistat nisën, kur katër komando, na u arratisën! Cilësinë e fjalëve, s’dija si ta matja, po më fantastikët, qenë Petja dhe Fatja! Fatja më kënaqi, këtë herë-për besë, kur tha-ata ikën, se s’kishin më shpresë! Ikën se nuk kishin, shpresë dhe besim, po pse […]

Shqipëria që duam nuk mund të jetë kështu

Publikuar në: 19 NËNTOR

Kjo është shkolla “Ferit Bregu” në Vendresh të Skraparit. Pamjet nuk duan koment. Vogëlushët e fshatit rrezikojnë të mbesin në errësirë për shkak të harresës dhe emigrimit. Dy mësuesit e palodhur, Donald Dervishi dhe Borsion Spaho, kanë vendosur të mos rrinë duarkryq e të ankohen por të bëjnë diçka për t’ju dhënë një mundësi fëmijëve […]

Pylli Orbital, Veliaj: Do të mbjellim më shumë se 50 mijë pemë në vit

Publikuar në: 19 NËNTOR

Liqeni i Farkës po shndërrohet dita ditës në një park të mirëfilltë dhe në një nga destinacionet më të frekuentuara të qytetarëve të Tiranës për të kaluar fundjavat dhe kohën e lirë. Si pjesë edhe e projektit të Pyllit Orbital, Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, me kontributin e Qendrës Sociale “Të […]