Kategoria: Lajme

Pseudo “Kryetari” i Bashkisë Inekzistente të qytetit të Vlorës

Pushteti të merr mendjen, të verbon, të tregon vërtet se cili je. Pushteti është ai mekanizëm, që të bën të kuptosh se cilat janë përkushtimet dhe ambiciet që ke ndaj një detyre të caktuar. Mirëpo duke e patur këtë pushtet, mund të ketë dy anë medaljesh… Jemi në qytetin bregdetar të Vlorës, ku dje, më 11 Maj […]

Vlorë, shërbimi urban skandaloz, pa stacione të mirëfillta autobusësh

A ju ka rastisur të udhëtoni me shërbimin urban të Vlorës? Me fillimin e sezonit të nxehtë të verës udhëtimi me autobus përveç amortizimit të mjeteve, ka edhe një problem shumë të madh, kohën. Autobusët ecin me “shpejtësi funerali” thonë qytetarët, të cilët ankohen edhe për mosrespektim të orareve. Jashtë kamerave, drejtuesit e urbanëve thonë […]

Fleckenstein uron shqiptarët: Rekomandim i pakushtëzuar, Shqipëria e meriton

Ndonëse nuk është bërë ende publike raporti, Knut Fleckenstein ka uruar Shqipërinë për çeljen e negociatave. Përmes një statusi në ‘Twitter’ ai ka uruar shqiptarët për rekomandimin pozitiv. Congratulations! Am very happy. Big step forward for Albania! Unconditional recommendation from the EU-commission to open the negotiations. Albania deserves it! And now we count on the […]

Policia e shtetit ne mbrojtje te imoralëve

Një denoncim i rëndë është bërë nga një 20-vjeçare shkodrane për një ish-punonjës policie. Bëhet fjalë për ish-policin Bajram Qarri, i cili sipas 20-vjeçares e përndjek dhe i dërgon foto nudo. Denoncimi i vajzës së re është bërë në inbox-in e ish kryeministrit Berisha i cili e ka bërë publik bashkë me foto e dërguara […]

Dalin detaje teknike nga rikonstruksioni i bulevardit Vlorë-Skelë (Foto)

Më 28 Shkurt 2018 ka nisur rikonstruksioni i Bulevardit “Ismail Qemali” në qytetin e Vlorës, nga Vlora në Skelë. Banorët e zonës shprehen pozitiv mbi ndërhyrjet dhe ndryshimet e fundit në qytet por theksojnë se rritmet e punimeve nuk janë të kënaqshme dhe kanë krijuar probleme të shumta për bizneset që operojnë përgjatë këtij bulevardi. […]