Arrestohen 2 punonjës policie

Publikuar në: 14 DHJETOR

Dy punonjës të Policisë Kufitare në Gjirokastër dhe një tjetër person kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit, shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Ata janë Timo Ciko, 50 vjeç, shef i ruajtjes së kufirit të gjelbër, në Drejtorinë e Policisë Kufitare Gjirokastër; Bledar Duçka, 43 vjeç, trup […]

Shpërblimi për pensionistët, me 15 dhjetor nis shpërndarja

Publikuar në: 14 DHJETOR

Duke nisur nga dita e premte, në datën që pensionistët tërheqin pensionin do të përfitojnë edhe shpërblimin prej 3 mijë lekë. Përfituesit janë 650 mijë pensionistë dhe fondi i alokuar nga qeveria është në masën 2 mld lekë. Shpërndarja e shërblimeve të pensionistëve për festat e fundvitit do të nisë nga data 15 dhjetor. Shuma […]

Veliaj në Ankara, merr çmimin Tirana qyteti më inovator në 2017

Publikuar në: 14 DHJETOR

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë dy ditore në Turqi, me ftesë të kryebashkiakut të Ankarasë, Mustafa Tuna, për të marrë pjesë në Samitin Botëror të Qyteteve Inteligjente, ku të pranishëm ishin Kryeministri turk, Binali Yıldırım, ministra, si dhe kryetarë të Bashkive më të mëdha nga e gjithë bota. Në këtë Samit, Tirana […]

Aksident tragjik këtë mëngjes, 23-vjeçari aksidenton për vdekje një grua

Publikuar në: 14 DHJETOR

Një aksident me pasojë vdekjen e një 65-vjeçare ka ndodhur në në aksin rrugor Cërrik-Gramsh në fshatin Shtëpanjë këtë mëngjes. Policia bëri me dije se një 23-vjeçar me iniciale A.Xh., banues në fshatin  Shtëpanjë  duke drejtuar mjetin tip “Fiat” me targa AA 461 EN  ka aksidentuar  për vdekje  këmbësoren  65-vjeçaren me iniciale F.Xh., banuese në […]

Deklaratë e papritur, Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

Publikuar në: 13 DHJETOR

Kryetari i Grupit Parlamentarë të LSI-së Petrit Vasili, i ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, ka deklaruar se në Shqipëri po konsumohet një grusht shteti. I pyetur nga drejtuesit e emisionit në Kolaudim, se kush ishte libri i fundit që zoti Vasili kishte lexuar? Ai u shpreh se libri i tij i fundit ishte “Teoria e […]

Meshkujt Shpesh “Gjejnë Belanë”.

Publikuar në: 13 DHJETOR

Gratë e forta kanë kaluar gjithçka në jetën e tyre. Ato e dinë se si të tolerojnë dhimbjen, kanë kapërcyer beteja në të kaluarën e tyre dhe kanë mbetur të pavarura, edhe në një kohë kur ishin gati të humbnin gjithçka. Pavarësisht sa vështirësi, apo padrejtësi kanë hasur, ato kurrë nuk do të varen nga […]

Më mirë se kafenetë luksoze” – Kjo është Biblioteka më e re në Tiranë, ja ku ndodhet

Publikuar në: 13 DHJETOR

Nuk është për kafe por për libra. Tashmë është pothuajse gati biblioteka e re “Musine Kokalari” në njësinë 7 në Kryeqytet. Lajmi është dhënë në rrjetin social Facebook, nga Kryebashkiaku Erion Veliaj ku ka publikuar edhe fotot e kësaj biblioteke te re në njësinë 7. Në këtë postim, Veliaj shkruan se “është lajm i mirë […]

Tatimet japin lajmin e rëndësishëm: Si mund të përfitoni nga ligji i fshirjes së detyrimeve deri më 31 dhjetor

Publikuar në: 13 DHJETOR

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton të gjithë tatimpaguesve që plotësojnë kushtet ligjore të përfitojnë nga zbatimi i Ligjit Nr.33/2017 deri në datë 31 Dhjetor 2017.  “Për pagesën dhe fshirjen/shuarjen e detyrimeve tatimore, detyrimeve të pagueshme në doganë, si dhe procedurën e heqjes nga qarkullimi të mjeteve të transportit pas fshirjes /shuarjes së detyrimeve tatimore”, […]

Berisha: Nëse baza kërkon largimin e Bashës, unë do të isha dakord!

Publikuar në: 13 DHJETOR

Ish kryeministri Sali Berisha ka qenë i ftuar në studion e “Abc News” me gazetaren Mirela Milori. I pyetur nga gazetarja se cili do të ishte reagimi i Berishës, nëse baza e Partisë Demokratike, kërkon largimin e zotit Basha, Berisha u shpreh se do të ishte dakord me vendimin e bazës. Po a e do […]

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset një 23-vjeçar

Publikuar në: 12 DHJETOR

Dy persona kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të një 23-vjeçari në Orikum të Vlorës duke e plagosur. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pak çaste më parë, ku personat, tashmë të identifikuar nga policia, kanë hapur zjarr në drejtim të 23-vjeçarit Denis Brahimi. Një plumb e ka zënë Brahimin në këmbë. Ai është transportuar […]