Perisiç “show”, Inter e Icardi në krye

Publikuar në: 04 DHJETOR

Interi ka arritur një fitore të pastër 5-0, në “San Siro” kundër Chievos. Nga dy gola për çdo pjesë loje i kanë mjaftuar Interit për të marrë kreun i vetëm, me zikaltërit që duke përfituar nga hapi fals i Napolit, për të udhëhequr klasifikimin me 1 pikë më shumë se napoletanët. Ishte kroati Perisiç që […]

ARDA TURAN DREJT ARSENALIT, JA KË LOJTARË DO KËRKOJË BARCELONA NGA “TOPÇINJTË

Publikuar në: 03 DHJETOR

Arda Turan është i vetmi lojtarë në kampin e Barcelonës që nuk është aktivizuar asnjë minutë në këtë sezon futbollistik. Për këtë arsye ai po mendo largimin nga katalanasit dhe këtë gjë e ka konfirmuar edhe agjenti i lojtarit, Ahmet Bulut. Mendohet që ai do të përfshihet në idenë e çmendur që kanë drejtuesit katalanas […]

ROMELA BEGAJ FITON MEDALJE ARI, SHPALLET KAMPIONE BOTE NË SHKËPUTJE

Publikuar në: 03 DHJETOR

Romela Begaj tashmë është Kampione Bote në shkëputje, falë suksesit të saj dhe paraqitjes historike në Botërorin që po zhvillohet në SHBA. Romela u rendit e para në stilin e shkëputjes duke fituar kështu medaljen e arit, ndërsa në dygarësh zuri vendin e dytë duke fituar medaljen e argjendtë. Në shkëputje Begaj kreu 3 prova […]

Ndeshjet e Champions League nuk do të nisin më në orën 20.45

Publikuar në: 29 NËNTOR

UEFA konfirmoi zyrtarisht se sezonin e ardhshëm do të ndryshojë orari i ndeshjeve të Champions League. Në bazë të formulës së re asnjë ndeshje nuk do të luhet në orë 20:45. Champions League do të ketë dy orare të ndryshme zyrtare: 2 ndeshje do të nisin nga ora 19:00, ndërsa 6 ndeshjet e mbetura do […]

Performanca e shkëlqyer me Kombëtaren, mesfushorit shqiptar i shkon vlera 1 milion euro

Publikuar në: 28 NËNTOR

Performancat e shkëlqyera me Osijekun, por edhe me Kombëtaren shqiptare kanë dhënë frytet e para. Mesfushori Eros Grezda ka dyfishuar vlerën e tij në treg. Përpara tetorit, kartoni i tij vlerësohej 600 mijë euro, ndërsa tani Grezda ka kapur shifrën e 1 milion eurove. 22-vjeçari ka spikatur me lojën e tij në skuadrën kroate, por […]

Kupa e “Pavarësisë”, Struga triumfon në Korçë

Publikuar në: 28 NËNTOR

U zhvillua paraditen e sotme në anekset e qytetit të Korçës, Kupa e Pavarësisë ku morën pjesë 4 skuadrat shqiptare: Liria e Prizrenit, Struga, Otranti i Ulqinit dhe Tirana. Skuadra e Strugës ishte triumfuesja e mini-turneut të zhvilluar me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë. Struganët mposhtën me 11-metërsha Otrant Ulqinin duke ngritur në qiell […]

Dhuna në ndeshjen Delvina-Butrinti, në fushë u fut kryebashkiaku Balili

Publikuar në: 26 NËNTOR

Në ndeshjen mes Delvinës dhe Butrintit që u përfshi nga dhuna dhe kaosi në fushë u fut edhe kryebashkiaku i Delvinës Rigels Balili. Report Tv ka siguruar pamjet e momentit kur Balili u fut në fushë dhe tenton që të largojë lojtarët e ekipit të Delvinës, të cilët goditën arbitrin. Edhe delegati i ndeshjes Xhavit […]

Kamza përmbys Lushnjen, Vllaznia mposht Luftëtarin

Publikuar në: 26 NËNTOR

Kamza dhe Vllaznia kanë marrë fitore me të njëjtin rezultat 2-1 ndaj Lushnjes dhe Luftëtarit. Edhe pse shënoi që në minutën e 6 me anën të Cankës, Lushnja nuk mund të mbante rezultatin, madje Kamza arriti ta përmbyste që në pjesën e parë me Plakun dhe Racic. Ndërkohë, një fitore mjaft të rëndësishme ka marrë […]