Aksident i rëndë 1 i vdekur, 8 të plagosur

Burime na policia bëjnë me dije është përplasur furgoni HEC-it, si pasojë 1 i vdekur, 8 të plagosur .

Më datë 17.11.2017, në fshatin Dushaj, në zonën B, është përplasur furgoni HEC-it, me drejtues mjeti shtetasi, K.D me  “Benz” dhe me drejtues mjeti shtetasi O.A banues në Pukë.

Si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen shtetasi D.O si dhe janë dëmtuar drejtuesit e mjeteve, shtetasit K.D, O.A, si dhe punëntoret e HEC-it, shtetasit, B.Gj, B.P, A.I, M.Ç, M.D, B.M, të cilët janë transportuar në spitalin e Tropojës. Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje ku po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Artikuj të Tjerë