Disa arsye pse të konsumoni një filxhan çaj në këto ditë të ftohta

Në këto ditë të ftohta asgjë nuk do të ishte më e mirë se sa një filxhan çaji. Epo bëni mirë të vazhdoni ta pini, pasi jo vetëm na përçon ndjenjën e ngrohtësisë në këto ditë, por në fakt ka edhe shumë veti të tjera për sistemin tonë imunitarë.

Çaji i Malit

Të gjithë e kemi shijuar çajin e malit. Ai rrit sistemin imunitar dhe lufton infeksionet, lufton viruset,mikrobet dhe kërpudhat,qetëson fytin, kollën etj.

Çaji i Xhinxherit

Përmban nivele të larta të vitaminës C, magnezit dhe mineraleve të tjera. Ndihmonë në kurimin e problemeve të ndryshme në sistemin e frymëmarrjes duke nisur nga ftohja deri te alergjitë e ndryshme.

Çaji i Jaseminës

Forcon sistemin imunitar,lufton bakteret,lufton inflamacionin,ndihmon ne eleminimin e infeksioneve etj.

Çaji i Boronicës

I pasur me antioksidant,me sasi të madhe të vitaminës C.Parandalon infeksionet e rrugëve urinare, etj.

Artikuj të Tjerë