Kategoria: Foto & Video

Policët shtyjnë makinat

Efektivë të Policisë Rrugore, janë fotografuar pasditen e sotme, duke shtyrë automjete të përfshira në një aksident. Komente.Com ka siguruar fotografi të punonjësve të policisë rrugore, të cilët, me qëllim lirimin e rrugës për qarkullimin e automjeteve të tjera, janë detyruar të largojnë, duke e shtyrë me duar,  automjetin e dëmtuar nga vendgjarja.

Një burg me 5 yje! Kjo është Arabia Saudite

Brenda burgut të argjendtë të Arabisë Saudite Dhjetëra figura të shquara saudite po mbahen në burg nën akuzën e korrupsionit. Kur kujtojmë fjalën burg, menjëherë na shkon në mendje jo vend i izoluar dhe me kushte jo fort të mira, por ndodh kështu në Arabinë Saudite. Zyrtarët mbahen në burgosur në hotelin luksoz të Ritz-Carlton […]

Mos thoni se kam, një damar debili, këto që kam shkruar, i tha Tit Vasili!

(Nga komentet për arratisjen e katër komandove të ushtrisë) Plot politikanë, intervistat nisën, kur katër komando, na u arratisën! Cilësinë e fjalëve, s’dija si ta matja, po më fantastikët, qenë Petja dhe Fatja! Fatja më kënaqi, këtë herë-për besë, kur tha-ata ikën, se s’kishin më shpresë! Ikën se nuk kishin, shpresë dhe besim, po pse […]

Shqipëria që duam nuk mund të jetë kështu

Kjo është shkolla “Ferit Bregu” në Vendresh të Skraparit. Pamjet nuk duan koment. Vogëlushët e fshatit rrezikojnë të mbesin në errësirë për shkak të harresës dhe emigrimit. Dy mësuesit e palodhur, Donald Dervishi dhe Borsion Spaho, kanë vendosur të mos rrinë duarkryq e të ankohen por të bëjnë diçka për t’ju dhënë një mundësi fëmijëve […]