Kategoria: Lajme

Maratona kombetare e notit, vdes 72 vjecari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë para pak minutash.Një nga pjesëtarët e Maratonës Kombëtare të Notit të grupmoshave 10-80 vjeç ka ndërruar jetë. Mark Ademi, 72 vjeç nga Lezha ka përfunduar garën e tij në 500 metra dhe sapo ka dalë në breg është ndier keq. Në vend ka mbërritur ambulanca dhe e […]

I Preu gjobe Polici, Qytetari rri 7 dite pa ngrene buke.

Nje ngjarje e zakonte ne pamje te pare, por e pazakonte te ajo cfare permban brenda saj. Diten e sotme nje qytetar nga Saranda, pasi kish parkuar makinen ne nje vend te pa lejuar ka marre nje mase administrative me vlere 3000 leke nga inspektori policise rrugore L.M. Qytetari pasi ju lut inspektorit per uljen […]

Ja cilët janë këshilltarët e rinj të Bashkisë Delvinë

IZET KUJTIM SILAJ ILDA ISMAIL BOCI LUAN HYSEN SELIMI RISELA FLAMUR MALKE GAZMEND LAHEDIN RUGJI LAURETA FERDINANT ALINANI JORGO PANDO ZHONGA ERINDA BUJAR SEITAJ ROLAND MEJDI XHELILI DURIE ISUF BUZHERI ENKEL PERPARIM SHEHU FLORENCA THODHORAQ TAKA QAZIM RAMADAN HADO FLORENCA BANUSH RUCI STELJANO GLIGOR NIKOLLA

Kolegji Zgjedhor Certifikon Këshillin Bashkiak Delvinë

Kolegji Zgjedhor ka vijuar dhe ditën e sotme punën për certifikimin e këshillave bashkiakë të mandatuara nga zgjedhjet e 30 qershorit. Ditën e sotme ai ka certifikuar 13 bashki. Këshillat që u aprovuan sot janë Fushë-Arrëzi, Mirdita, Vau i Dejës, Mati, Delvina, Roskoveci, Kavaja, Peqini, Dropulli, Pogradeci, Pusteci, Puka dhe Finiqi.

Këshillat bashkiak: Delvina shqyrtohet të martën

E hëna dhe e marta do të jetë një ditë e ngjeshur për Kolegjin Zgjedhor, pasi do të shqyrtojnë kërkesat e Bindjes Demokratike dhe Partisë Socialiste për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Kolegji Zgjedhor do të marrë në shqyrtim 20 kërkesat e PS-së për shpërndarjen e mandateve për këshilltarët bashkiakë, pasi KQZ e kishte të pamundur […]