Kategoria: Lajme

28 Vlora udhëtojnë në Vlorë për 28 Nëntor

Këtë udhëtim e bën shumë të veçantë edhe pjesëmarrja e një vajzës vetëm gjashtë muajshe. 28 vajza dhe gra kanë udhëtuar për në Vlorë për nder të festës së 28 Nëntorit – Festës së Flamurit. Këtë udhëtim e bën shumë të veçantë edhe pjesëmarrja e një vajzës vetëm gjashtë muajshe. Ky është ndër aktivitet e […]

Dita Ndërkombëtare e Vajzave, Barbie feston me një model të ri

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Vajzave, Barbie ka vendosur të fokusojë vëmendjen në një model femëror. Nëpërmjet programit global Shero, Barbie feston me gratë që kanë kaluar kufijtë dhe të cilat mund të frymëzojnë brezat e ardhshëm të vajzave, duke krijuar një kukull të quajtur OOAK (One Of A Kind), që është unike dhe […]

Futbollisti i Kombëtares baba për herë të dytë, publikon fotot

TIRANE – Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Andi Lila është bërë baba për herë të dytë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë futbollisti shqiptar duke postuar disa foto në profilin e tij në Instagram. Pas ndeshjes së djeshme Shqipëri-Jordani, Lila është nisur drejt Janinës ku ka ardhur në jetë vajza e tij. Futbollisti ka publikuar dy […]

Çiljeta zbulon surprizën, befason me bashkëpunimin e ri

TIRANE – Bashkëpunimet mes këngëtarëve të rrymave të ndryshme muzikore janë kthyer në trend. Pas Era Rusit dhe Remzie Osmanit të cilat prekën “Telat e Zemrës”, apo Skivi dhe Gena me “Kijamet”, kurse Luana Vjollca dhe Bujar Qamili, korrën mjaft sukses me këngën “Mi dhe flakë mallit tim”. Dhe më e reja është Çiljeta, e cila […]

Pas ndarjes aktori i njohur lidhet me këngëtaren britanike

SHBA – Channing Tatum dhe Jessie J janë çifti më i ri i shoëbiz-it. Pas ndarjes nga Jenna Dewan aktori i njohur gjen dashurinë me këngëtaren britanike. Lajmi u bë i ditur nga revista, “Us Weekly”, e cila raporton se 38-vjeçari është parë me të gjatë turneut të saj muzikor, Channing është fotografuar në koncertet e […]

Dua Lipa në Billboard: Krenare që përfaqësoj Londrën dhe Prishtinën

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa është shfaqur ne kopertinen e Billboard së bashku me dy yjet e tjerë të muzikës, Post Malone e Ella Mai. Billboard në intervistë e gjatë me të tre yjet, e përshkruan këngëtaren shqiptare si diva e re e “dance-pop”. “Me bashkëpunime te zgjuara Dua Lipa është bërë […]