Kategoria: Lajme

Zbulohet plani,goditja e kokave të krimit fillon nga bankat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nëpërmjet ambasadorit Donald Lu, kërkuan arrestimin e kokave të para të krimit në Shqipëri, duke vendosur si afat ultimativ, ditët dhe javët para të vitit 2018. Për shembjen e kështjellës së krimit dhe më pas të korrupsionit elitar në Shqipëri, amerikanët u kanë ofruar një ndihmë të shumëfishtë autoriteteve shqiptare, […]

Punoni në Tatime? Shihni si do ta keni uniformën e re të punës (FOTO)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve pritet të vendosë uniformë për 162 punonjës të saj të strukturës së hetimit tatimor. Veshja për meshkuj dhe femra është larg variantit “casual” që has sot, dhe ngjan më shumë me një veshje shik, tipike e “007” në filmat aksion të Hollyëood. Veshja për meshkujt   Do të jenë të […]

Drejtonte nga burgu trafikun e kokainës në Greqi, 200 mijë euro xhiro…

Policia greke ka asgjesuar një grup kriminal të trafikut të kokainës, që kishte siguruar një fitim prej më shumë se 200.000 eurosh. 11 persona, dhjetë prej të cilëve grekë si dhe një shtetas shqiptar, janë arrestuar, ndërkohë që është identifikuar edhe kreu i këtij grupi, që është një shtetas shqiptar, që aktualisht ndodhet në burg. […]

Përplasja me Ramën, jep dorëheqjen kryetari i Akademisë së Shkencave

Kryetari i Zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Akademiku Gudar Beqiraj ka dhene sot doreheqjen. Vendimin e tij ai ka bere publik edhe Presidentit Ilir Meta gjate takimit qe ka pasur sot me të. Sipas njoftimit per shtyp nga Presidenca, thuhet se u diskutua mbi situatën aktuale të Akademisë së Shkencave, procesin e reformimit të saj […]

Vlorë – Merr fund makthi i përmbytjeve

Pas shirave të dendur dhe të rrëmbyeshëm me erëra që kapnin shpejtësinë deri në 60km/orë gjithçka paraqitet e qetë në qytetin e Vlorës. Tashmë duket se ka marrë fund situata e përmbytjeve të rrugëve të qytetit dhe gjithçka falë ndërhyrjes se institucioneve përkatëse në pastrimin dhe rehabilitimin e kanaleve kullues të qytetit. Drejtoria e ujësjellës […]