Kategoria: Lajme

Deklarata e Manjës për prokurorinë, debat me Halimin

Diskutimi i buxhetit 2018 për institucionet e tjera, ka sjellë tensione në komisionin parlamentar të ligjeve. Ka qënë deklarata e kreut të këtij komisioni një ditë më parë që ka sjellë dhe debate mes Ulsi Manjës dhe deputetit demokrat Eduard Halimi. Halimi: Jemi këtu për të mbrojtur buxhetin nga Habilajt, nga baronët e drogës. Ju (i […]

KLD verifikon lirimin e Tafilit, i dënuar për vrasjen e Arben Zylyftarit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur procedurat për verifikimin e vendimit të Gjykatës së Krujës, e cila të martën liroi nga burgu Genc Tafilin. Tafili është i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e kreut të policisë së Shkodrës, Arben Zylyftari, ngjarje e ndodhur në vitin 2000 në qytetin e Shkodrës. Prokuroria e […]

Tritoli te “benzi” në Vlorë, policia bën shpërthimin e kontrolluar

Eksplozivi i dyshuar në një makinë tip benz është eleminuar me anë të një shpërthimi të kontrolluar. Mësohet se opreacioni në qytetin e Vlorës është drejtuar nga forcat xheniere. Në pakon e zezë të dyshimtë në makinë dyshohet se kishte 300 gramë lëndë eksplozive. Policia me marrjen e njoftimit ngriti një perimetër të gjerë sigurie […]