Kategoria: Rajoni

Jeton në Vlorë? Mund të ngelesh dhe pa punë…

Vlora, qyteti bregdetar, ku të gjithë të huaj e vendas, kërkojnë t’a vizitojnë dimër e verë për të eksploruar bukuritë që qyteti ofron. Ky qytet, ku është shumë bukur të jetosh nëse je turist por shumë e vështirë të mbijetosh nëse je vendas. Një qytet aq i vogël në dukje por me probleme shumë të […]

Përmbytjet, Maqedonia i ofron ndihmë Shqipërisë për përballimin e situatës

SHKUP– Shqipëria vijon të përballet me një situatë të vështirë prej disa ditësh si pasojë e motit të keq që ka shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit, kryesisht në Fier, Vlorë dhe Fushë-Krujë. Pas solidarizimit dhe gatishmërisë për ndihmë të ofruar nga Kosova, Mali i Zi dhe Serbia, së fundmi është Maqedonia shteti i […]

“Kaçkavall, kafe”, zbardhen përgjimet e bandës së gomones me 1.6 ton drogë

Edhe pse 11 të pandehurit për gomonen me 1,6 ton kanabis kanë deklaruar se nuk kanë asnjë lidhje me drogën, përgjimet telefonike të realizuara nga shërbimet greke të ndjekjes, i rrëzojnë pretendimet e të pandehurve. Madje ata përdornin fjalë të koduara gjatë bisedave telefonike. “Ëmbëlsira”, “kaçkavalli”, “kafeja”, “çokolatinat”, janë disa nga këto fjalë që nënkuptonin […]

Evakuohen 3 familje në Sarandë, rrezikohen nga shkëputja e shkëmbit

Tre familje në Sarandë janë evakuuar, pasi rrezikohen nga shkëputja e një shkembi. Siç shihet në këto foto, reshjet e shumta që kanë rënë dy ditët e fundit kanë gërryer tokën, çka kanë shtuar rrezikun e këtyre banorëve. Ditët e fundit vendi u përfshi nga reshje te shumta duke sjellë përmbytje ne shume zona.

E FRIKSHME AJO SE ÇKA THONË METEROLOGËT PËR MUAJIN DHJETOR

Dimri ka ardhur shumë më herët në disa pjesë të Evropës. Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut gjatë javës së kaluar kanë treguar se dimri ka ardhur pa filluar Dhjetori. Kujdes, ashtu si vera ishte shumë e nxehtë dhe dimri ka gjasa të thyej disa rekorde. Pritet që ky Dhjetor të jetë më i […]