Kategoria: Sport

Real Madrid ngre lart kupën e botës, Ronaldo shkruan historinë

Real Madrid është absolutisht klubi më i mirë i futbollit në Botë për vitin 2017. Madrilenët tashmë janë kampionë botëror për klube për të dytin vit rradhazi. Sot ata mundën brazilianët e Gremios me rezultatin 1-0 ku sërish protagonist absolut për “galaktikët” ishte Cristiano Ronaldo. Ishte një gol i portugezit nga goditja e dënimit që […]

Rikthim i hidhur, Arnold Gjergjaj “nokaut” ndaj Irlandezit

Rikthimi në ring nuk ka shkuar ashtu siç duhej për Arnold Gjergjaj që ka pësuar humbjen e dytë rrjesht. Boksieri gjakovar është mposhtur nga irlandezi Sean Turner me nokaut teknik. Ai mori disa goditje të shpeshta, ku ra në parket dhe nuk arriti më të ngrihej. Deri më tani 33 vjeçari Gjergjaj ka një bilanc […]

Perisiç “show”, Inter e Icardi në krye

Interi ka arritur një fitore të pastër 5-0, në “San Siro” kundër Chievos. Nga dy gola për çdo pjesë loje i kanë mjaftuar Interit për të marrë kreun i vetëm, me zikaltërit që duke përfituar nga hapi fals i Napolit, për të udhëhequr klasifikimin me 1 pikë më shumë se napoletanët. Ishte kroati Perisiç që […]

ROMELA BEGAJ FITON MEDALJE ARI, SHPALLET KAMPIONE BOTE NË SHKËPUTJE

Romela Begaj tashmë është Kampione Bote në shkëputje, falë suksesit të saj dhe paraqitjes historike në Botërorin që po zhvillohet në SHBA. Romela u rendit e para në stilin e shkëputjes duke fituar kështu medaljen e arit, ndërsa në dygarësh zuri vendin e dytë duke fituar medaljen e argjendtë. Në shkëputje Begaj kreu 3 prova […]

Ndeshjet e Champions League nuk do të nisin më në orën 20.45

UEFA konfirmoi zyrtarisht se sezonin e ardhshëm do të ndryshojë orari i ndeshjeve të Champions League. Në bazë të formulës së re asnjë ndeshje nuk do të luhet në orë 20:45. Champions League do të ketë dy orare të ndryshme zyrtare: 2 ndeshje do të nisin nga ora 19:00, ndërsa 6 ndeshjet e mbetura do […]