Kryeministri grek ultimatum BE-së: Korrigjoni gabimin ndaj Ballkanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot në Beograd bisedoi me kryeministrat e Bullgarisë, Rumanisë dhe Greqisë, Bojko Borisov, Mihai Tudoze dhe Alexis Tsipras, rreth asaj se si Serbia më shpejtë të afrohet drejt Bashkimit Evropian (BE).

Por edhe në projektet e infrastrukturës në lidhje me gazin dhe hekurudhat, raporton Anadolu Agency (AA).Kryeministri i Greqisë, Tsipras tha se BE-ja duhet të korrigjojë gabimin e madh ndaj Ballkanit.

Artikuj të Tjerë