Kupa e “Pavarësisë”, Struga triumfon në Korçë

U zhvillua paraditen e sotme në anekset e qytetit të Korçës, Kupa e Pavarësisë ku morën pjesë 4 skuadrat shqiptare: Liria e Prizrenit, Struga, Otranti i Ulqinit dhe Tirana.
Skuadra e Strugës ishte triumfuesja e mini-turneut të zhvilluar me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë. Struganët mposhtën me 11-metërsha Otrant Ulqinin duke ngritur në qiell kupën.
Më poshtë iu njohim edhe me rezultatet e 2 sfidave të tjera:
Liria e Prizrenit – Otranti 1-2
Shënues: Ron Gashi 20’ / Mehmed Divanoviç 25’, 32’
Tirana – Struga 0-1
Shënues: Migjen Sherifi 12’

Artikuj të Tjerë