Me vetëm 5 minuta masazh me këtë vaj, ju do të largoni qimet në vendet e padëshiruara përgjithmonë

Flokët e padëshiruar në zonat e dukshme të trupit si duart, këmbët, fytyra dhe shpina janë një nga problemet kryesore kozmetike për shumë gra anembanë botës. Kjo ndodh për shkak të shumë faktorëve si:

Mosbalancimi i hormoneve në trup, cikli i parregullt menstrual , përdorimi i barnave të caktuara apo edhe për shkak të shtatzënisë.

Ne të gjithë e dimë se ka shumë teknika për heqjen e qimeve të padëshiruara, siç janë depilimi, heqja e qimeve me lazer, elektroliza, etj, por ato janë të kushtueshme dhe nuk mund të arrihen nga shumë gra, transmeton Gazeta Shneta.

Për fat të mirë, ekzistojnë shumë receta të vjetra natyrale në dispozicion për heqjen efikase të qimeve të padeshiruara nga pjesë të ndryshme të trupit.

Të gjitha këto receta janë 100% natyrale, pa ndonjë efekt anësorë dhe janë shumë më të lira se metodat e disponueshme nga klinikat e bukurisë.

Në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një nga këto metoda, përmes të cilave mund të hiqni qimet e padëshiruara shpejtë dhe pa efekte anësore!

Për këtë ilaç do t’ju duhet:
1 lugë çaji jod 2%

1 filxhan vaj të foshnjeve

Përgatitja dhe aplikimi:

1.Përzieni përbërësit mirë dhe fërkoni zonën tuaj me qime me këtë përzierje për disa minuta

2.Lejeni atë për 5 minuta

3.Më pas, fshijeni me leckë të lagur

Ky vaj do të ndalojë rritjen e qimeve dhe së shpejti të gjithë qimet e padëshiruara do të zhduken.

Artikuj të Tjerë