Plani terrorist, Presidenti Erdogan do ekzekutohej në mes të Athinës

Shërbimet greke të antiterrorit kanë arrestuar 9 persona me origjinë turke, pas bastisjeve të banesave në zonat Neo Kosmo dhe Kalithea në Athinë.

Dyshohet se ata po përgatisnin një akt terrorist gjatë vizitës së presidentit turk Erdogan që pritet të realizohet ditët e ardhshme.

Të ndaluarit janë 8 meshkuj dhe një femër që kanë lidhje me partinë kurde DHKP-C.

Artikuj të Tjerë