Rikthim i hidhur, Arnold Gjergjaj “nokaut” ndaj Irlandezit

Rikthimi në ring nuk ka shkuar ashtu siç duhej për Arnold Gjergjaj që ka pësuar humbjen e dytë rrjesht.

Boksieri gjakovar është mposhtur nga irlandezi Sean Turner me nokaut teknik.

Ai mori disa goditje të shpeshta, ku ra në parket dhe nuk arriti më të ngrihej.

Deri më tani 33 vjeçari Gjergjaj ka një bilanc mjaft pozitiv. Ai ka zhvilluar 32 ndeshja si profesionist, ku ka arritur të fitojë 30, ku 22 i ka fituar me nokaut.

Artikuj të Tjerë