SHBA-të duan arrestimin e Berishes dhe Kryemadhit, Rama në Uashington ti shpëtojë

Avokati Spartak Ngjela tha se SHBA-të duan arrestimin e Berishës dhe Kryemadhit dhe 8 deputetëve të tjerë. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Ngjela shkruan se amerikanët po kërkojnë arrestimin e 10 deputetëve. Ngjela shkruan se kjo kërkesë e ka tronditur Ramën dhe se kryeministri ka menduar të shkojë urgjent në Uashington që të thotë jo.Kjo deklaratë e fortë vjen një ditë pas përplasjeve të dhunshme ditën e djeshme  në Parlament për votimin e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme.

Artikuj të Tjerë