SKANDAL/ Deputeti Shqiptar, heq flamunrin kombëtar dhe pozon me simbolet e vorio-epirit

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Vangjel Dule ka marrë pjesë në një event të komunitetit të himarjotëve në SHBA në New York.

I shoqëruar nga disa pjesëtarë të tjerë të komunitetit himarjot, Dule ka folur në këtë takim lidhur me çështjen e pronave që shqetëson sëfundmi këtë komunitet.

Por ajo që bën përshtypje në foton e shpërndarë në media është se nga pas tryezës Vangjel Dule dhe anëtaret e tjerë të komunitetit, krahas flamujve të Greqisë dhe SHBA-ve, kanë zgjdhur që të vendosin edhe simbolet e shtetit të ashtuquajtur, “Vorio-Epriri”. Newsbomb

Artikuj të Tjerë