Tragjike, mbytet në ujë 26-vjeçari në Shkodër

Një i ri nga Shkodra është gjendur i pajetë në një kanal kullues në fshatin Barbullush.

Viktima nuk është gjendur me shenja dhune, por dyshohet se 26-vjeçari me inicalet R.B dyshohet të jetë mbytur në ujë.

Po ashtu, ai njihej në zonë edhe si person me probleme mendore dhe përdorues alkooli.

NJOFTIMI I POLICISË

Me datë 03.12.2017 në orën 12:50, në fshatin Barbullush Shkodër, është gjetur nga kalimtaret në një kanal kullues, trupi i pajetë i një personi i seksit mashkull. Menjëhere në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore ku kanë konstatuar se viktima është shtetasi R.B. 26 vjeç, banues në Barbullush, i cili është dërguar në Morgun e Spitalit Rajonal Shkodër.

Nga kqyrja paraprake mjeko – ligjore, në trupin e viktimës nuk konstatohen shenja dhune apo të ndonjë faktori tjetër të jashtëm.

Nga deklarimet e marra rezulton se viktima nuk ka patur konflikte të hapura me persona të tjerë, por kishte probleme mendore, dhe ishte përdorues alkooli, ku dhe dyshohet se shkak i vdekjes është mbytja në ujë.

Pritet ekspertiza e plotë mjeko ligjore për përcaktimin e shkakut të saktë të vdekjes. Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punojnë për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Artikuj të Tjerë